DERESZ

Nowy Dwór k/Koronowa

Certyfikat PZJ

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego

Więcej

Tradycje kawaleryjskie
Pokazy musztry ułańskiej i szyków marszowych praktykowanych przez zastępy kawalerii z początku XX w.
Gościnny dworek Deresza
Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa w nasze progi
Dobry czas w pięknym otoczeniu
Tereny klubu, to przestrzeń gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie - ujeżdżalnia, padok, boisko, park, staw... co kto lubi.
Polonez lub kadryl na koniach
W strojach i przy muzyce z "Pana Tadeusza" tańczymy konno układy tradycyjnego polskiego tańca szlacheckiego
Wiosenne rajdy i majówki
Nie ma piękniejszej pory na podziwianie świata z wysokości siodła
Heja w teren!
Po żniwach pola smutnieją, ale robi się miejsce do pięknego galopu
Przygoda z historią
Nasze przemarsze i parady uświetniają obchody świąt państwowych i imprez plenerowych
Hubertus - rajd i gonitwa z bezkrwawymi łowami
Zabawa, tradycja, wyczyn, rywalizacja... a do tego piękne jesienne pejzaże
11 listopada - obecność obowiązkowa
Stukot kopyt o koronowski bruk zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości
Latem ciągnie nas nad jeziora
Ulubione letnie trasy wzdłuż brzegów Zalewu Koronowskiego
Białe szaleństwo
Kopny śnieg, lekki mróz, cisza uśpionych pól i lasów to fantastyczny relaks w zimowe krótkie dni
Zimowiska i przejażdżki
Leśne zaspy zaprzęg sań pokona tak samo szybko jak zaśnieżone pola
Zima to nie tylko zmiana scenerii
Dobry kulig daje równie dużo wrażeń co jazda wierzchem w kopnym śniegu
Rekonstrukcje historyczne
Stroje z epoki, próba zbliżenia się do realiów świata, w którym jeździectwo było powszechną umiejętnością

Konie to nasza pasja, a nauka jazdy konnej to sposób by ją zrozumieć

Klub Jeździecki ?DERESZ? powstał na terenie gminy Koronowo w 1979 roku. Początkowo siedziba mieściła się w miejscowości Janowo a następnie została przeniesiona do miejscowości Nowy Dwór, gdzie znajduje się do dzisiaj. Ośrodek jeździecki w okresie swego istnienia sukcesywnie się rozwijał, z roku na rok przybywało koni a zamiłowanie do jazdy konnej przyciągało coraz większą liczbę pasjonatów.

Obecna infrastruktura Klubu Jeździeckiego ?DERESZ? pozwala w pełni pokryć zapotrzebowania swoich członków w zakresie rekreacyjnej jazdy konnej. Służą temu stajnie, kryta hala ujeżdżeniowa, padoki oraz atrakcyjne tereny i ścieżki konne w lasach nad malowniczym Zalewem Koronowskim. Gwarantujemy wszystkim zainteresowanym doskonały odpoczynek i relaks, z dala od miejskiego zgiełku. Obecnie w stadninie mieszka blisko 40 koni, od początku istnienia Naszego Klubu na świat przyszło około trzydziestu ślicznych źrebaków.

Do dyspozycji osób korzystających z jazd konnych oraz z organizowanych latem i zimą obozów jeździeckich, jest dworek z obszerną salą bankietową, holem z kominkiem oraz 50-cioma miejscami noclegowymi o standardzie turystycznym wraz z bezpłatnym dostępem do WiFi. W trakcie trwania zgrupowań wyżywienie zapewnia własna kuchnia, która na miejscu przygotowuje posiłki według receptur kuchni polskiej.

Klub Jeździecki ?DERESZ? jest szkołą jazdy konnej, gdzie zarówno: dzieci, młodzież jaki i osoby dorosłe; mogą liczyć na właściwą opiekę instruktora, wspaniałe towarzystwo oraz konie dostosowane do osobistych potrzeb, umiejętności oraz preferencji.

Klub Jeździecki ?DERESZ? nie uczestniczy w zawodach jeździeckich, jednakże dzięki swojej miłości do koni oraz wieloletniemu doświadczeniu pozwala na prowadzenie szkoleń dających solidne podstawy do doskonalenie swoich umiejętności jeździeckich na wszystkich płaszczyznach.

Posiadane zasoby bryczek, sań i uprzęży pozwalają na oferowanie usług również i w tym zakresie. Największym celem i sukcesem, tych kilkudziesięciu lat pracy, stało się zadowolenie i uśmiechy naszych gości, które dostarczają nam ciągłego impulsu do tworzenia i stawiania sobie nowych, ciekawych wyzwań.

Jeźdźcy oraz wierzchowce z KJ DERESZ od wielu lat uczestniczą w różnego rodzaju pokazach jeździeckich i zaprzęgowych, a ich uczestnictwo jest wyjątkową atrakcją imprez organizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego m.in.:

  • Konkurs Pojazdów Konnych w Lubostroniu,
  • obchody Święta Niepodległości w Koronowie
  • dożynki,
  • Noc Muzeów,
  • coroczna impreza upamiętniająca szarżę pod Krojantami z 1939 r,
  • występy w Operze Nova w Bydgoszczy.

Przez ponad 30 lat z KJ ?DERESZ? związana była Pani Jadwiga Pasturczak ? instruktor Polskiego Związku Jeździeckiego i wychowawca wielu pokoleń jeźdźców KJ Deresz. To od Niej uczyliśmy się jeździectwa tradycyjnego, eleganckiego, szykownego i etycznego. Pomimo upływu lat i zmieniających się trendów Klub Jeździecki DERESZ stara się być wierny wspomnianym walorom oraz kontynuować te wartości.

Jesteśmy dumni, że realizując nasze marzenia, miłość oraz pasję związaną z końmi i obcowaniem z nimi, możemy dzielić się tymi wartościami z gośćmi klubu. Zachęcamy do zapoznania się resztą informacji zawartych na stronie oraz zapraszamy do ?DERESZA?.

Do zobaczenia :)