DERESZ

Nowy Dwór k/Koronowa

Certyfikat PZJ

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego

Więcej

Heja w teren!
Po żniwach pola smutnieją, ale robi się miejsce do pięknego galopu
Przygoda z historią
Nasze przemarsze i parady uświetniają obchody świąt państwowych i imprez plenerowych
Dobry czas w pięknym otoczeniu
Tereny klubu, to przestrzeń gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie - ujeżdżalnia, padok, boisko, park, staw... co kto lubi.
Wiosenne rajdy i majówki
Nie ma piękniejszej pory na podziwianie świata z wysokości siodła
Zima to nie tylko zmiana scenerii
Dobry kulig daje równie dużo wrażeń co jazda wierzchem w kopnym śniegu
Latem ciągnie nas nad jeziora
Ulubione letnie trasy wzdłuż brzegów Zalewu Koronowskiego
Polonez lub kadryl na koniach
W strojach i przy muzyce z "Pana Tadeusza" tańczymy konno układy tradycyjnego polskiego tańca szlacheckiego
Tradycje kawaleryjskie
Pokazy musztry ułańskiej i szyków marszowych praktykowanych przez zastępy kawalerii z początku XX w.
Hubertus - rajd i gonitwa z bezkrwawymi łowami
Zabawa, tradycja, wyczyn, rywalizacja... a do tego piękne jesienne pejzaże
Białe szaleństwo
Kopny śnieg, lekki mróz, cisza uśpionych pól i lasów to fantastyczny relaks w zimowe krótkie dni
Rekonstrukcje historyczne
Stroje z epoki, próba zbliżenia się do realiów świata, w którym jeździectwo było powszechną umiejętnością
Zimowiska i przejażdżki
Leśne zaspy zaprzęg sań pokona tak samo szybko jak zaśnieżone pola
Gościnny dworek Deresza
Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa w nasze progi
11 listopada - obecność obowiązkowa
Stukot kopyt o koronowski bruk zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości

Poza okresami wakacyjnymi, gdy klub oddajemy na wyłączność uczestnikom i opiekuniom obozów jeździeckich (jazdy są wówczas zawieszone), można odwiedzać nas praktycznie codziennie. W dni robocze zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych, natiomiast w weekendy staramy się przesuwać godziny regularnych zajęć na godziny przedpołudniowe. Jeśli proponowany harmonogram zajęć z jakichś powodów nie pasuje uczestnikom, zwłaszcza w przypadku zorganizowanych grup chcących uczestniczyć w regularnych zajęciach, staramy się wypracować kompromis i dostosować terminy. Pamiętajmy jednak, że wymaga to zgrania harmonogramu pracy instruktorów oraz zależy od dostępności koni, ich cyklu karmienia i wypoczynku. 

W dalszej części artykułu przedstawiamy harmonogram zajęć regularnych.

Można również zorganizować:

  • jazdy indywidualne, jazdy poza wyżej wymienionymi terminami;
  • jazdy bryczką;
  • inne atrakcje (kuligi, imprezy integracyjne itp.);

po uprzednim uzgodnieniu warunków i terminów pod numerami telefonów:

Czytaj więcej: Zapraszamy na jazdy konne w roku szkolnym 2018/2019

Atrakcje dla dzieci na festynie integracyjnym MGOK w Koronowie

Pierwszy raz na koniu :)2 czerwca 2018 odbył się w Koronowie festyn integracyjny zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Zostaliśmy poproszeni, by zapewnić dzieciom dodatkową atrakcje i przyjechać z naszymi pupilami. Pracownicy MGOK zabezpieczyli transport i teren za Biblioteką Miejską przy ul. Kortomierskiej, a klubowicze zapakowali Kamę i Pisankę do trailera, by o 15:30 bylć na miejscu. Jeszcze nie zdążyliśmy rozpakować i osiodłać koni, a już ustawił się sznureczek podekscytowanych dzieciaków, chętnych by dosiąść wierzchowca i zobaczyć jak wygląda świat z siodła.

Mimo upału, który doskwierał tak ludziom jak i zwierzakom, koniki dzielnie dźwigały kolejnych chętnych. Po szerokich uśmiechach było widać, że możliwość bliskiego kontaktu z sympatycznym i wrażliwym zwierzęciem, to ogromna frajda dla dzieci. One intuicyjnie wyczuwają przyjazne nastawienie zwierząt i odwdzięczaqją się szczerą empatią. Już w kolejce trwały targi i przepychanki, które dziecko chce na którego konia wsiąść. Gniada Pisanka bardziej podobała się dziewczynkom, zaś na wyobraźnię chłopców lepiej działała kara maść Kamy. Chociaż niekiedy bliski kontakt z dużym zwierzęciem odbierał pewność siebie i zamiast uśmiechu pojawiłało się na dziecięcej buzi pełne skupienie i rozwaga.

Udało się pogodzić wszystkich chętnych i po przeszło 2 godzinach stępowania na placu zostały tylko najbardziej wytrwałe amatorki jazdy, czekające drugi raz w kolejce by zaliczyć jeszcze jedną rundę. Niestaty nie wszystkim dzieciom i rodzicom starczyło cierpliwości by dotrwać swojej kolejki. Tym serdeczniej zapraszmy do Deresza w niedzielę, gdzie jest szansa by pomiędzy regularnymi jazdami któryś z instruktorów poświęcił kwadrans na oprowadzanie. 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Koronowie

deresz lubostroń(2018)Zakończenie sezonu 2017/2018

Nieuchronnie zbliża się czas wakacji, czyli zakończenie sezonu jeździeckiego w KJ Deresz. W tym roku wyjątkowo wcześnie zaczynają się wakacje szkolne i już od 24 czerwca dworek, stajnie i ujeżdżalnie przejdą na wyłączne posiadanie dzieci i młodzieży z obozów jeździeckich. Tym samym ostatni weekend w który można by skorzystać z regularnych jazd wypada 16-17 czerwca. Niestety w tym terminie również zajęcia będą prowadzone w bardzo ograniczonym zakresie, ponieważ większość koni jedzie na gościnne występy do Pałacu Lubostroń, by uświetnić corocznie odbywający się tam Konkurs Pojazdów Konnych. Do dyspozycji pozostaną tylko kucyki oraz mniejsze konie, zatem najmłodszych zapraszamy jak najserdeczniej na sobotnio-niedzielne jazdy, zaś starszym polecamy odwiedzenie imprezy o której poniżej.

Pokaz jazdy wierzchem w Lubostroniu

Po bardzo dobrym przyjęciu naszego występu w 2016 roku włodarze Pałacu Lubostroń zaprosili nas również w tym roku abyśmy widowni zgromadzonej na Konkursie Pojazdów Konnych zaprezentowali umiejętności odmienne od sztuki powożenia będącej przewodnim motywem tej imprezy. Zaprezentujemy tam dwa przejazdy, układy choreograficzne w strojach nawiązujących do 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę:

  • około godz. 11:00, podjazd przed pałacem
    Polonez do muzyki Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz"
  • około godz. 14:00, na łączce parkowej za pałacem
    Kadryl do muzyki Johana Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem"

Tym razem po raz pierwszy nasze panie zaprezentują nowe stroje uszyte specjalnie na tę okazję przez Gosię Majewską. Warto być co najmniej kwadrans przed pokazem, żeby zdążyć zająć miejsca i nie przegapić występu - czasy rozpoczęcia są orientacyjne i zależą od przebiegu i tempa całej imprezy.

Zapraszamy i liczymy na doping!

Przydatne linki:

Cennik jazd KJ Deresz

Uwaga! Od 1 maja 2018 roku obowiązywać będą zmienione stawki odpłatności za zajdy konne i zasady ich rozliczania!

Zmieniająca się rzeczywistość gospodarcza oraz zmiany organizacyjne w stajni wymuszają również dostosowanie cennika i sposobu pobierania opłat za jazdy. Przyjęte przez Zarząd KJ Deresz zmiany wchodzą w życie z dniem 1 maja 2018.

Nad kwestiami organizacyjnymi będziemy musieli wspólnie jeszcze popracować. Wszystkim nam powinno zależeć na tym aby jazdy odbywały się sprawnie, a prowadzący poświęcali czas jeźdźcom i koniom, a nie tracili go na warowanie przy kasie fiskalnej lub zastanawiali się, kto ma przydzielonego jakiego wierzchowca :) W stajni pojawia się też każdej wiosny sporo nowych osób. Niektórzy przechodzą do nas z innych ośrodków, gdzie panowały inne zasady i porządki. Inni zaczynają dopiero przygodę z jeździectwem i zupełnie nie wiedzą od czego zacząć. Stałych bywalców prosimy o uprzejme i przyjazne mentorowanie takim nowicjuszom.

Jeśli macie własne pomysły i przemyślenia jak lepiej dostosować plan jazd i pozostałe sprawy organizacyjne, to zapraszamy do rozmowy.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami!

Nie od dzisiaj wiadomo, że członkowie KJ Deresz żyją wydarzeniami z życia klubu co najmniej trzy razy: przeżywają przygotowania do nich, przeżywają udział, przeżywają wspomnienia. Może kiedyś ktoś to zbada i nada zjawisku jednostkę chorobową. Póki co nie da się tego ani badać, ani leczyć.

Dlatego nikt nie jest pewien, czy kibicowanie w Hubretusie wywarło takie wrażenie na 6-letniej Oldze, czy jej ciocia Ewelina jeszcze do teraz przeżywa emocje z tego biegu i dziecko jest notorycznie indoktrynowane pasją jeździecką starszej krewnej. Dość, że dzewczynka popełniła wielce udany rysunek pt. "Baletka goni lisa". Mamy ogromną przyjemność zamieścić kopię tej pracy na naszej stronie. Aby niezorientowani mogli również docenić kunszt, doskonałą pamięć graficzną i wierność kreski naszej małej autorki, obok zamieszczamy zdjęcie Baletki, nie goniącej lisa.

Czytaj więcej: Inspiracje i owacje