DERESZ

Nowy Dwór k/Koronowa

Certyfikat PZJ

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego

Więcej

Hubertus - rajd i gonitwa z bezkrwawymi łowami
Zabawa, tradycja, wyczyn, rywalizacja... a do tego piękne jesienne pejzaże
Polonez lub kadryl na koniach
W strojach i przy muzyce z "Pana Tadeusza" tańczymy konno układy tradycyjnego polskiego tańca szlacheckiego
Rekonstrukcje historyczne
Stroje z epoki, próba zbliżenia się do realiów świata, w którym jeździectwo było powszechną umiejętnością
Gościnny dworek Deresza
Zapraszamy wszystkich entuzjastów jeździectwa w nasze progi
Przygoda z historią
Nasze przemarsze i parady uświetniają obchody świąt państwowych i imprez plenerowych
Białe szaleństwo
Kopny śnieg, lekki mróz, cisza uśpionych pól i lasów to fantastyczny relaks w zimowe krótkie dni
Latem ciągnie nas nad jeziora
Ulubione letnie trasy wzdłuż brzegów Zalewu Koronowskiego
Tradycje kawaleryjskie
Pokazy musztry ułańskiej i szyków marszowych praktykowanych przez zastępy kawalerii z początku XX w.
Zimowiska i przejażdżki
Leśne zaspy zaprzęg sań pokona tak samo szybko jak zaśnieżone pola
Heja w teren!
Po żniwach pola smutnieją, ale robi się miejsce do pięknego galopu
Wiosenne rajdy i majówki
Nie ma piękniejszej pory na podziwianie świata z wysokości siodła
11 listopada - obecność obowiązkowa
Stukot kopyt o koronowski bruk zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości
Dobry czas w pięknym otoczeniu
Tereny klubu, to przestrzeń gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie - ujeżdżalnia, padok, boisko, park, staw... co kto lubi.
Zima to nie tylko zmiana scenerii
Dobry kulig daje równie dużo wrażeń co jazda wierzchem w kopnym śniegu


Certyfikat PZJ dl KJ DERESZ

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 23 listopada 2016 roku otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie nadania naszemu klubowi przez Polski Związek Jeździecki certyfikatu kat. II.

Jest to wynik ogromnej pracy jaką członkowie klubu włożyli w przygotowanie i przeprowadzenie procedury certyfikacyjnej oraz zaprezentowanie dorobku klubu i myśli szkoleniowej w trakcie wizytacji przedstawicieli PZJ. Szczególne wyrazy uznania dla naszych instruktorów oraz osób, które wzięły na siebie ciężar i odpowiedzialność przebrnięcia przez wszystkie sprawy formalne i wykazania kwalifikacji klubu przed komisją PZJ.

 

Nie jest to wyróżnienie, na które łatwo zapracować. Od ośrodka jeździeckiego ubiegającego się o taki certyfikat wymaga się nie tylko zaplecza i wyposażenia. Przede wszystkim oceniany jest dorobek szkoleniowy, poziom wyszkolenia i przygotowania instruktorów, dydaktyka i metodyka prowadzenia zajęć oraz rezultaty osiągane w toku pracy trenerskiej z grupami o dużym zróżnicowaniu wiekowym i umiejętnościowym. Przedstawiciele PZJ zwracają uwagę na praktycznie każdy element pracy z jeźdźcem i koniem, warunki bytowe zwierząt, bezpieczeństwo a nawet atmosferę i dyscyplinę obowiązującą w klubie i w trakcie zajęć.

O ile jednak czysto jeździeckie aspekty procesu certyfikacji były znane od dawna i konsekwentnie realizowane przez nasz klub, to zupełnie nieoczekiwaną przeszkodą wydłużającą całą procedurę okazały się sprawy formalne, dokumentacyjne i reprezentacja klubu wobec władz Polskiego Związku Jeździeckiego.  

Wszyscy pamiętamy zeszłoroczne dyskusje w trakcie Walnego Zgromadzenia, gdy zastanawialiśmy czy certyfikacja - wobec tak wysoko postawionych wymagań formalnych - ma sens i czy nie lepiej poświęcić czas i siły na inne działania. Tym bardziej chapeau bas za doprowadzenie tej sprawy do końca.

 

Dziękujemy!

 Certyfikat kat II Polskiego związku Jeździeckiego dla Klubu Jeździeckiego Deresz w Nowym Dworze k/Koronowa