Archiwum

Bal w Dereszolandzie
"Witajcie w naszej bajce, Shrek zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa.
Bo Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe
A dzieci, wiem coś o tym, są grzeczne jak nigdy dotąd,
A z nami jest weselej, ruszamy konno w knieje.
A w kniejach i dąbrowach przygoda już się chowa.
Nikt tutaj nie zna głodu, nikt tu nie czuje chłodu
I nawet, ja nie kłamię, nikt się nie skarży mamie."

Za drogami, za miastami znajduje się kraina co DERESZEM się zowie, zamieszkiwana i odwiedzana przez koniarzy, którzy zgromadzenie swoje Klubem Jeździeckim nazwali już 34 wiosny temu.

Ziomkowie owi w styczniu dnia 26 A.D. 2013 w Dworze Dereszolandu zorganizowali bal, zapraszając do wspólnej zabawy wszelkich gości z sąsiednich krain - z Baśni i Bajek. Na apel rychło i tłumnie się stawili i wszyscy świetnie się bawili, a wszelkie niesnaski przed bramą zostawili.
 
Gdyż tylko tego wieczoru to właśnie Wilk dbał o Czerwonego Kapturka, a ten nie dziwił się wilczym, wielkim uszyskom, oczom i zębom. W trakcie zabawy Rybak wstrzymał się z wypowiedzeniem swoich trzech życzeń do północy, by na parkiecie tańcować ze Złotą Rybką. Alicja z Krainy Czarów przybyła z Szalonym Kapelusznikiem śledząc Białego Króliczka i aby obaj mogli tańczyć do świtu, zabrała ze sobą siostrę bliźniaczkę. Także Shrek nie mogąc zdecydować się kogo zaprosić na bal - Fionę czy Smoczycę postanowił zabrać obie Waćpanny, a sam dzięki czarom i marom wystąpił zdublowany. Rozbójnik Rumcajs nie odstępował swojej Hanki i choć Cypisek nie zaszczycił balu swoja obecnością, para bawiła się wybornie.Lecz to nie wszyscy ze znamienitych gości, których zagrzewała do tańca Dziewczynka z Zapałkami wraz z Pinokiem - drewnianym chłopcem, który w obawie o swoje życie schował Dziewczynce zapałki. Dzięki tej parze na parkiecie i przy wspólnej biesiadzie można było spotkać także Królową Zimę, Królewnę Śnieżkę i Krasnoludka oraz Księcia z tej samej bajki. W pląsy przy fantastycznej muzyce pospieszyli także Król z Żabą, Muszkieterowie, Piraci i Korsarze. Z najdalej oddalonej Krainy Muminków przybyła złośnica Mała Mi, którą skutecznie pacyfikował Pat (a może Mat) - jeden z mieszkańców ?sąsiedzkiej? bajkowej krainy. Nad spokojem ducha panował Ksiądz Tomasz z siostrą Magdaleną. W trakcie balu wybrano spośród tak licznie zgromadzonych ? najczarowniejsze postacie, a wygrani w ramach integracji otrzymali opis innych, sąsiednich krain z bajek lub baśni.
 

W tajnym losowaniu zdecydowano, że najbardziej bajkowo ubrani byli:

1. Wilk i Czerwony Kapturek (Zosia i Marek),
2. Hanka i Rumcajs (Lila i Wojtek),
3. Żaba i Król (Marylka i Wojtek),
4. Shrek (Bartosz),
5. Kapitan Hak (Tomek).

Uznany został także skromny Pinokio (Michał), a specjalne wyróżnienie otrzymał przedstawiciel Stołu Polityków czy też Krainy Ludzi (Jacek). Białogłowe z Dereszolandu weszły w porozumienie z Wróżkami, sprawiając że stoliczki na balu suto zastawione były wszelakim jadłem i napitkiem, a komnaty wyrychtowane dla gości były aż miło, za co czapki, kapelusze i inne okrycia głów należycie wszyscy przed nimi zdejmujemy!!!

 
 

I tak to bal trwał do rana, wszyscy bawili się przednio i już zapowiadają chęć i ochotę na przyszłe, kolejne wspólne zabawy!!! Tam byłam i się bawiłam...

Alicja Widawska

 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej