O nas

Kilka słów o naszych początkach...


Konie to nasza pasja, a nauka jazdy konnej to sposób by ją zrozumieć.

Klub Jeździecki Deresz powstał na terenie gminy Koronowo w 1979 roku.


Początkowo siedziba mieściła się w miejscowości Janowo, a następnie została przeniesiona do miejscowości Nowy Dwór, gdzie znajduje się do dzisiaj. Ośrodek jeździecki w okresie swego istnienia sukcesywnie się rozwijał, z roku na rok przybywało koni, a zamiłowanie do jazdy konnej przyciągało coraz większą liczbę pasjonatów.

Obecna infrastruktura Klubu Jeździeckiego Deresz pozwala w pełni pokryć zapotrzebowania swoich członków w zakresie rekreacyjnej jazdy konnej. Służą temu stajnie, kryta hala ujeżdżeniowa, padoki oraz atrakcyjne tereny i ścieżki konne w lasach nad malowniczym Zalewem Koronowskim. Gwarantujemy wszystkim zainteresowanym doskonały odpoczynek i relaks z dala od miejskiego zgiełku. Obecnie w stadninie mieszka blisko 40 koni, od początku istnienia Naszego Klubu na świat przyszło około trzydziestu ślicznych źrebaków.

Do dyspozycji osób korzystających z jazd konnych oraz z organizowanych latem i zimą obozów jeździeckich, jest dworek z obszerną salą bankietową, holem z kominkiem oraz 50-cioma miejscami noclegowymi o standardzie turystycznym wraz z bezpłatnym dostępem do WiFi. W trakcie trwania zgrupowań wyżywienie zapewnia własna kuchnia, która na miejscu przygotowuje posiłki według receptur kuchni polskiej.

Klub Jeździecki Deresz jest szkołą jazdy konnej, gdzie zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe mogą liczyć na właściwą opiekę instruktora, wspaniałe towarzystwo oraz konie dostosowane do osobistych potrzeb, umiejętności oraz preferencji.

Klub Jeździecki Deresz nie uczestniczy w zawodach jeździeckich, jednakże dzięki swojej miłości do koni oraz wieloletniemu doświadczeniu pozwala na prowadzenie szkoleń dających solidne podstawy do doskonalenia swoich umiejętności jeździeckich na wszystkich płaszczyznach.

Posiadane zasoby bryczek, sań i uprzęży pozwalają na oferowanie usług również i w tym zakresie. Największym celem i sukcesem tych kilkudziesięciu lat pracy stało się zadowolenie i uśmiechy naszych gości, które dostarczają nam ciągłego impulsu do tworzenia i stawiania sobie nowych, ciekawych wyzwań.

Jeźdźcy oraz wierzchowce z KJ Deresz od wielu lat uczestniczą w różnego rodzaju pokazach jeździeckich i zaprzęgowych, a ich uczestnictwo jest wyjątkową atrakcją imprez organizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, m.in.:

  • Konkurs Pojazdów Konnych w Lubostroniu,
  • obchody Święta Niepodległości w Koronowie,
  • dożynki,
  • Noc Muzeów,
  • coroczna impreza upamiętniająca szarżę pod Krojantami z 1939 r.,
  • występy w Operze Nova w Bydgoszczy.

Przez ponad 30 lat z KJ Deresz związana była Pani Jadwiga Pasturczak - Instruktor Polskiego Związku Jeździeckiego i wychowawca wielu pokoleń jeźdźców KJ Deresz. To od Niej uczyliśmy się jeździectwa tradycyjnego, eleganckiego, szykownego i etycznego. Pomimo upływu lat i zmieniających się trendów Klub Jeździecki Deresz stara się być wierny wspomnianym walorom oraz kontynuować te wartości.

Jesteśmy dumni, że realizując nasze marzenia, miłość oraz pasję związaną z końmi i obcowaniem z nimi, możemy dzielić się tymi wartościami z gośćmi klubu. Zachęcamy do zapoznania się resztą informacji zawartych na stronie oraz zapraszamy do Deresza.

Do zobaczenia :)

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej