Oferta

Nauka jazdy konnej


Naukę jazdy konnej może podjąć niemal każdy, niezależnie od wieku. Nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na elegancki strój, ani mieć świetnej kondycji fizycznej. Lekcje jazdy konnej mogą okazać się dla każdego początkującego jeźdźca wspaniałą przygodą ze sportem oraz możliwością obcowania przyrodą.

 

Bardzo często okazuje się, że jest to hobby, które może sprawić nie tylko wiele przyjemności, ale także, dzięki któremu mamy możliwość zawarcia wielu znajomości i przyjaźni.

Jeździectwo jest formą aktywności fizycznej, na które nie ma ograniczeń wiekowych. Na konia można z powodzeniem wsadzić 3-letnie dziecko. Nigdy nie jest też za późno, aby spróbować swoich sił w siodle, czego przykładem jest nasza wieloletnia instruktorka, śp. Jadwiga Pasturczak, która galopowała w dniu swoich 90-tych urodzin. Można zatem rzec, że jazda konna to sport na całe życie :)

W jeździectwie jest jeszcze jedna wyjątkowa rzecz... to sport, w którym partnerem człowieka jest zwierzę. Od konia, tak samo, jak od jeźdźca zależy efekt. Z resztą.. nie bez powodu o jeźdźcu i koniu mówi się "para".

Między człowiekiem, a koniem tworzy się wyjątkowa relacja oparta na wzajemnym zaufaniu. Jeździectwo uczy odpowiedzialności i empatii. 

Jak zacząć?

Rozpocznij swoją przygodę w siodle - odwiedź nas już dziś !!!

Niewiele potrzeba, żeby rozpocząć naukę jazdy konnej. Najważniejsze są chęci, pozytywne nastawienie, wygodne spodnie, buty z płaską podeszwą i kask, który można wypożyczyć w naszym Klubie.

Szkolenie zaczynamy od jazdy na lonży w stępie. Później przychodzi czas na samodzielne kierowanie koniem, naukę kłusa, galopu, aż wreszcie samodzielny wyjazd w teren, czyli wycieczkę do lasu, która daje zdecydowanie najwięcej satysfakcji. 

Wiele osób boi się koni. Obawiamy się, że koń może nas kopnąć lub ugryźć. Nic bardziej mylnego, konie są łagodne w stosunku do człowieka. Tysiące lat udomawiania koni sprawiły, że nie ma w nich agresji. Wbrew pozorom, to zwierzęta bardzo delikatne i ufne. Są też niezwykle płochliwe, co wynika z ich instynktu. Obcując z końmi musimy pamiętać, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie krzyczeć i nie podchodzić do konia od tyłu.

Klub Jeździecki Deresz to szkoła jeździecka z tradycjami. Lekcje jazdy konnej prowadzimy od początku powstania, czyli od 1979 r. Prowadzimy naukę jazdy na koniu od podstaw, wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Do szkółki uczęszczają dzieci od 6-go roku życia. Podczas zajęć stawiamy na jakość i bezpieczeństwo, jest ono dla nas najważniejsze. Treningi odbywają się codziennie w różnych grupach wiekowych. 

Lekcje jazdy konnej prowadzone są głównie na maneżu, w biegalni, a także w terenie. 

Dysponujemy pełną infrastrukturą jeździecką oraz kadrą szkoleniową:

  • licencjonowani instruktorzy,
  • konie wierzchowe, które dopasowujemy do każdego jeźdźca,
  • plac maneżowy,
  • kryta biegalnia dla źrebiąt,
  • sprzęt jeździecki,
  • piękne okolice na konne tereny.

Nie zwlekaj !!! Umów się na jazdę pod nr tel.: + 48 881 955 910 
(numer telefonu aktywny w okresie prowadzenia harmonogramowych jazd (wrzesień-czerwiec)).

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej