Zimowe

Zimowiska


Uwaga! 

Z powodu pandemii zimowiska w roku 2021 zostały odwołane !!!

 

Klub Jeździecki Deresz serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zimowiskach organizowanych każdego roku w terminie ferii międzysemestralnych.

Nabór zgłoszeń organizowany jest dla dwóch 7-dniowych turnusów:

 • turnus I: 26.01.2020 - 01.02.2020
  termin przypada w okresie ferii zimowych dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego,
 • turnus II: 02.02.2020 - 08.02.2020
  termin przypada w okresie ferii zimowych dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

W nadchodzącym sezonie postaramy się zmienić program i formułę zimowiska tak, aby było atrakcyjne również dla osób, które uczestniczyły w imprezie w poprzednich latach. Na razie nie zdradzamy szczegółów, ale na pewno nie zabraknie nietypowych atrakcji i dodatkowych zajęć. Warto spróbować! :)

Zapraszamy !!!

Zimowiska w Klubie Jeździeckim Deresz to z pewnością:

 • ulubiony koń przydzielony pod Twoją opiekę na czas trwania zimowiska spośród koni, które są przyzwyczajone do dzieci i młodzieży, o łagodnym i przyjaznym usposobieniu,
 • 10 godzin jazdy konnej
  mowa o pełnych godzinach zegarowych (60 min) treningu, nie wliczamy w to zajęć teoretycznych, stajennych czy spędzonych na poznawaniu i konserwacji sprzętu jeździeckiego. Gdyby ujawnić wszystkie zajęcia jeździeckie to z kalkulacji wyszłoby, że uczestnicy nie mają czasu ani na sen, ani na posiłek ;)
 • grupy dostosowane do Twojego wieku, poziomu i umiejętności
  grupy, w których odbywają się zajęcia, nazywamy "szwadronami", a wszystkie zajęcia odbywają się pod czujnym okiem naszych instruktorów oraz wychowawców zimowisk (równolegle z osobą prowadzącą trening czuwa nad grupą opiekun, pozostałe grupy mają zajęcia ze swoimi opiekunami w dworku lub na świeżym powietrzu),
 • dla grup początkujących przygotowaliśmy zajęcia praktyczne z pielęgnacji i kontaktu z końmi, a następnie stopniową naukę jazdy konnej, początkowo w stępie, na lonży, aby stopniowo wprowadzić Cię we wszystkie tajniki jazdy konnej,
 • przez cały pobyt poszerzasz swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, a my nieustannie dzielimy się Tobą naszą końską pasją,
 • bardziej doświadczeni jeźdźcy rozwijają swoje umiejętności skokowe i ujeżdżeniowe,
 • zabawy z koniem to również wyprawy w teren, podczas których odkryjemy przed Tobą piękno otaczającej nas okolicy,
 • szereg zajęć sportowych i rekreacyjnych w ramach rywalizacji między poszczególnymi szwadronami, aby urozmaicić czas spęczony z końmi,
 • zorganizujemy dla Was ognisko i pieczenie kiełbasek przy dźwiękach gitary, a także dyskoteki z nauką tańca dla chętnych,
 • przygotowaliśmy dla Was również zajęcia dotyczące ekwipunku jeździeckiego, konia i jego historii oraz budowy, dyscyplin jeździeckich, chodów, maści, pielęgnacji kopyt, podstaw lonżowania koni itp.,
 • organizujemy kuligi po lesie, który zimową porą zaskoczy Cię swoim urokiem,
 • aby pozostawić kilka niespodzianek, nie będziemy zdradzać wszystich zimowych tajemnic, ale możecie być pewni - atrakcji nam nie zabraknie ;)

W myśl starej zasady: aby z konia spaść, to trzeba na niego wsiąść! Zadbaliśmy, aby każdy uczestnik był objęty ubezpieczeniem NNW.

O pełne żołądki i moc smakołyków zadbają Panie Kucharki, które na miejscu przygotowują cztery posiłki dziennie, a dokładki nie są u nas niczym niezwykłym.

Zapewniamy noclegi w przytulnych pokojach: jasnych, ciepłych i czystych (codziennie sprzątamy), a na terenie KJ Deresz bezpłatny dostęp do WiFi, od którego będziemy Was skutecznie odganiać ;)

Trzeba powiedzieć sobie szczerze: to jest obóz jeździecki i jeśli ktoś chce większość czasu spędzić z nosem w komórce, to nie musi tego robić w Dereszu ;) Czy trzeba uczestniczyć we wspólnych zabawach i zajęciach organizowanych przez opiekunów? Naszym zdaniem wypada i będziemy do tego intensywnie namawiać. Czy musimy pomagać sobie wzajemnie i zajmować się młodszymi lub mniej doświadczonymi uczestnikami? Tak, bo to jest istotą naszego Klubu, że robimy wszystko z pasją i dla wspólnego celu. Nie pozwalamy, by mała grupa bawiła się świetnie, zostawiając w kącie kogoś, kto jest rok młodszy, krócej jeździ konno lub jest blondynem. Tak samo nie pozwalamy, aby "widzi mi się" pojedynczej księżniczki popsuło zabawę całemu szwadronowi. Czy przy jeździe konnej trzeba się męczyć? Tak, trzeba. To jest sport, to jest przygoda, to jest frajda! Ze zwierzęciem, które waży kilkaset kilo. Trzeba się nabiegać, naschylać i ponapinać, aby osiągnąć po tygodniu coś, co wydawało się pierwszego dnia nieosiągalne. Jak w każdym sporcie i każdej pasji - bez wytrwałości i włożonego wysiłku nie można oczekiwać postępów. Uwierzcie nam, że warto.

"Must have" każdego zimowiska, czyli co należy ze sobą zabrać:

 • ciepła odzież i obuwie do jazdy konnej (w miarę możliwości termobuty), w przypadku braku takiej odzieży - legginsy/dresy, ciepłe obuwie o płaskiej podeszwie,
 • kurtka i odzież nieprzemakalna, czapka, szalik, rękawiczki, kostium kąpielowy/kąpielówki,
 • ręcznik, przybory toaletowe,
 • dobry humor i przygotowaną garść dowcipów,
 • furę śniegu !!!

Rabaty:

Chcesz zabrać ze sobą kolegów, przyjaciół, rodzinę? Chciałbyś przeżyć tę przygodę razem z nimi? Wyślij im informacje o naszych obozach!

Rabat rodzinny - jeżeli na turnus wybiera się z Tobą rodzeństwo, to mogą liczyć na rabat w wysokości 50 złotych (za każdego uczestnika).
Nie sprawdzamy DNA, aktów urodzenia, nie wymagamy łączonych wpłat itp. Wystarczy na karcie zgłoszeniowej w sekcji II (w ostatnim polu "Kod rabatowy" - lewy dolny róg) dodać adnotację o rodzeństwie, np. "Brat Jasia Kowalskiego".

Rabat grupowy - jeżeli na turnus przyjeżdża grupa, która liczy co najmniej 3 znajomych lub przyjaciół, to również otrzymacie rabat w wysokości 50 złotych na każdego uczestnika.
Jesteście zgraną paczką znajomych/przyjaciół i chcecie wspólnie przyjechać na obóz? Ktoś z Was ma taką siłę przekonywania, że zabiera ze sobą pół klasy? Świetnie! Zatem nazwijcie się jakoś, np. "Śpiewające Amazonki" albo "Gang Optymistów" ;) Wpiszcie tę nazwę w "Kod rabatowy", jeżeli zliczymy co najmniej 3 karty z takim kodem, każde z takich zgłoszeń otrzyma rabat.

Rabat dla wytrwałych - jeżeli ktoś zdecyduje się wykupić dwa turnusy zimowiska (w ciągu jednego sezonu), to również może liczyć na rabat w wysokości 50 złotych za każdy turnus.
Oprócz zaznaczenia dwóch turnusów w sekcji I karty zgłoszeniowej prosimy o wpisanie w polu "Kod rabatowy" turnusu I i II.

Rabaty się nie sumują !!!

Zimowiska będą się rozpoczynały w niedzielę o godzinie 09:00, a kończyły w sobotę, uroczystym apelem i pokazem jazdy konnej o godz. 10:00, na które zapraszamy całe rodziny!

Koszt jednego turnusu wynosi 1000 złotych. 

Warunkiem rezerwacji miejsca na zimowisku jest przesłanie na adres KJ Deresz karty zgłoszeniowej oraz dokonanie przedpłaty rezerwacyjnej w wysokości minimum 300 złotych.

Pozostałą należność za pobyt na zimowisku prosimy płacić na konto lub gotówką w kasie Klubu (do dnia rozpoczęcia turnusu).
Numer konta do wpłat: 05 1020 1475 0000 8802 0321 1794.

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ
wypełnij ją najlepiej na komputerze, wydrukuj i podpisaną dostarcz do siedziby Klubu. 

Pytania:
Dodatkowych informacji udzielimy telefonicznie pod numerem: +48 794 307 685

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania turnusu w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń lub zdarzeń losowych, zwracając w tym przypadku pełną kwotę zaliczki niedoszłym uczestnikom imprezy.

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej