Jak trafić do Deresza?


Przede wszystkim trzeba kochać konie i być miłośnikiem jazdy konnej :)

A tak na serio, to Klub rezyduje w obiektach dawnego majątku ziemskiego w Nowym Dworze koło Koronowa, zarządzanych obecnie przez ARiMR. Tereny klubu znajdują się bardzo blisko drogi krajowej DK25, ruszając z centrum Bydgoszczy po niespełna 27 km wjeżdżamy do Nowego Dworu i na wysokości sklepu należy szukać zjazdu w prawo (jadąc na północ, w kierunku Koszalina). Około 150 m od szosy, po prawej stronie znajduje się brama wjazdowa do parku, w głębi którego odnajdziecie dworek i parking przy podjeździe.
Stajnie, ujeżdżalnie, padok i wybiegi dla koni są usytuowane tuż przy dworku, po jego północnej stronie. Przyjeżdżając na miejsce warto rozejrzeć się po terenie lub zadzwonić na numer komórkowy, ponieważ teren jest naprawdę rozległy i czasami obowiązki lub przyjemności zagonią nas na ujeżdżalnię lub na tyły stajni, skąd nie widać, że właśnie zajechali goście...

Dla zmotoryzowanych przygotowaliśmy mapę drogową oraz link do nawigacji

Dojazd autem to najwygodniejsza, ale nie jedyna możliwość dotarcia na jazdę.

Transport publiczny

W Nowym dworze zatrzymują się autobusy PKS kursujące z częstotliwością kilkudziesięciu minut. Przeciętnie, co godzinę lub trochę więcej można złapać autobus do Deresza lub z powrotem. Szczegóły połączeń, ceny biletów i godziny odjazdów można znaleźć na stonach przewoźników lub w serwisie www.e-podroznik.pl. Należy tylko pamiętać, aby wybrać właściwy Nowy Dwór, bo miejscowości o tej nazwie jest w samej okolicy kilka. Z przystanku można już bez problemu dojść na piechotę - spacer do klubu zajmuje nie więcej niż 5 minut.

Jeśli znajdziesz kogoś z Koronowa lub okolic, kto jeździ na tę samą godzinę do Deresza, to liczba połączeń transportem publicznym rośnie znacząco - na trasie Bydgoszcz - Koronowo oprócz większej liczby połączeń PKS znajdziesz też połączenia liniami FRBus.

Można też... rowerem!

Tak, wielu z nas równie chętnie galopuje, jak i kręci na dwóch kółkach. Może to nie jest opcja na regularne dojazdy do Deresza, zwłaszcza zimą, ale na pewno można sobie urozmacić weekendowy wypad za miasto łącząc rowerową wycieczkę z treningiem jeździeckim. Z Bydgoszczy, przez większość trasy możemy poruszać się wyznaczoną ścieżką rowerową wzdłóż drogi DK25. W miejscowości Stopka ścieżka odbija na wschód w kierunku Koronowa, więc trzeba wrócić do DK25 i dwa krótkie odcinki przebyć asfaltem w towarzystwioe samochodów:
Tak opisywana trasa wygląda na Mapach Google.

Dojazd wyżej wspomnianą trasą zajmuje wprawnemu rowrzyście około półtorej godziny.

Osobom, które nie lubią ryzykować jazdy wśród pędzących samochodów można polecić nieco dłuższą, ale spokojniejszą trasę wiodącą od wsi Gościeradz polnymi drogami. Kawałek za ostatnimi zabudowaniami Gościeradza należy zjechać ze ścieżki rowerowej, przekroczyć szosę i pojechać w lewo w ulicę Gościną. Następnie na rozwidleniu trzymając się prawej strony (lewa odnoga wraca do szosy DK25) przebijać się wśród pól i sadów polnymi drogami w kierunku Nowego Dworu. Jest to trasa, którą pokonamy w zbliżonym czasie, ale w większości po drogach gruntowych.

Alternatywna trasa rowerowa nie wymagająca jazdy jednym pasem wraz z samochodami jadącymi DK25

Autostop i wspólne dojazdy z innymi uczestnikami zajęć

Można próbować stanąć na ul. Koronowskiej w Bydgoszczy z wystawionym kciukiem... ale może się okazać, że zanim złapiemy okazję, to konie pójdą spać. Tego środka transportu chyba nie polecamy...
Jednakże można znaleźć w terminarzu jazd grupę, do której należą jeźdźcy z Twojej okolicy i dołączyć na stałe. Zawsze taniej i wygodniej dorzucić się do paliwa, niż czekać na autobus :)
Sporo osób dojeżdża w ten sposób z Bydgoszczy. 

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej