Archiwum

Certyfikat PZJ dla KJ Deresz


Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 23 listopada 2016 roku otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie nadania naszemu klubowi przez Polski Związek Jeździecki certyfikatu kat. II.

Jest to wynik ogromnej pracy jaką członkowie klubu włożyli w przygotowanie i przeprowadzenie procedury certyfikacyjnej oraz zaprezentowanie dorobku klubu i myśli szkoleniowej w trakcie wizytacji przedstawicieli PZJ. Szczególne wyrazy uznania dla naszych instruktorów oraz osób, które wzięły na siebie ciężar i odpowiedzialność przebrnięcia przez wszystkie sprawy formalne i wykazania kwalifikacji klubu przed komisją PZJ.

Nie jest to wyróżnienie, na które łatwo zapracować. Od ośrodka jeździeckiego ubiegającego się o taki certyfikat wymaga się nie tylko zaplecza i wyposażenia. Przede wszystkim oceniany jest dorobek szkoleniowy, poziom wyszkolenia i przygotowania instruktorów, dydaktyka i metodyka prowadzenia zajęć oraz rezultaty osiągane w toku pracy trenerskiej z grupami o dużym zróżnicowaniu wiekowym i umiejętnościowym. Przedstawiciele PZJ zwracają uwagę na praktycznie każdy element pracy z jeźdźcem i koniem, warunki bytowe zwierząt, bezpieczeństwo a nawet atmosferę i dyscyplinę obowiązującą w klubie i w trakcie zajęć.

O ile jednak czysto jeździeckie aspekty procesu certyfikacji były znane od dawna i konsekwentnie realizowane przez nasz klub, to zupełnie nieoczekiwaną przeszkodą wydłużającą całą procedurę okazały się sprawy formalne, dokumentacyjne i reprezentacja klubu wobec władz Polskiego Związku Jeździeckiego.  

Wszyscy pamiętamy zeszłoroczne dyskusje w trakcie Walnego Zgromadzenia, gdy zastanawialiśmy czy certyfikacja - wobec tak wysoko postawionych wymagań formalnych - ma sens i czy nie lepiej poświęcić czas i siły na inne działania. Tym bardziej chapeau bas za doprowadzenie tej sprawy do końca.

Dziękujemy!

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej